Narodil sa 11.01.1989 v Kežmarku. Vyštudoval Strednú poľnohospodársku školu so zameraním na agroturistiku. K jazdeniu sa dostal až ako 21 ročný. Spolu so svojim bratom absolvoval množstvo tréningov a spolu s ním začal súťažiť na rodeách, kde sa venoval hlavne ropingu (lasovaniu).

Do lasovania ho asi najviac “zasvätil” Radek Holub. Potom  v roku 2015 odišiel na tri mesiace do USA, kde sa ďalej zdokonaľoval pod dohľadom uznávaného trénera Bobbyho Lewisa. Bola to pre neho vynikajúca škola, ktorú vie veľmi dobré presadzovať vo svojom westernovom pôsobení.

Svoje najväčšie úspechy dosiahol s kobylou Play Me Jac (Mia), s ktorou si spoločne vyjazdili niekoľko majstrovských titulov a ocenení nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Vášeň pre jazdenie, ale hlavne pre reinig sa u neho najviac rozvinula na ranči Kam Quarter Horses pod dohľadom dnes už mojej manželky Márii Jablonickej Kuzmovej.

Na ranči KQH sa venuje hlavne práci s mladými koňmi, obsadaniu koni až po konečnu prípravu na preteky. Napriek tomu, že sa predvádzaniu reingovych koni venuje iba rok, najväčšie úspechy dosiahol vďaka žrebcovi Kam Gondor Whiz s ktorým sa na NRHA súťažiach ( Rookie professional, Limited open) v Poľsku umiestnil na prvých miestach a na domácej pôde  sa stal majstrom Slovenska v triede Reining Open Senior.