Narodil sa 28.7.1976 v Zlatých Moravciach. Vyštudoval Strednú poľnohospodársku školu a Vysokú poľnohospodársku školu odbor Zootechnik. Jazdiť začal až v 15 rokoch parkúr. Počas vysokej školy jazdil na Ranči DD. Po jej skončení pôsobil 3 roky v Belgicku najskôr ako parkúrový jazdec a neskôr pracoval s vozotajskými koňmi. K westernovému jazdeniu sa dostal až po návrate na Slovensko v roku 2002 keď sa zamestnal na Ranči Biela Voda v Hrabušiciach.  Dnes je ranč známy ako Kam Quarter Horses (KQH). Ranč sa zaoberá chovom koní plemena American Quarter Horse.

Peter tu pôsobí ako tréner a breeding manager. Pod jeho rukami sa narodilo už niekoľko generácii koní úspešných vo westernovom športe nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

V začiatkoch Peter využíval možnosť cestovať do Rakúska a trénovať s Canadskym trénerom Vernom Sapergiom. Neskôr to bol Tomáš Maratinek, ktorý bol pravidelným navstevnikom ranča a nápomocný pri tréningoch. Peter sa počas svojho pôsobenia na ranči zúčastnil nespočetného množstva školení z rôznymi trénermi. Bol to napríklad : Matt Milles, Scott McCuteon, Rudi Kronsteiner, Bernard Fonc, Grischa Ludwig a mnoho dalších.

Pred dvomi rokmi Peter využil možnosť vycestovať do USA, kde na Black Rock Ranči jazdil pod vedením Matta McDowella.

Najväčšie jazdecké úspechy Peter dosiahol najmä zo žrebcom Kam Firsty Enterpriz,Kam Playing For You, kobylou Kam Smart Carmen a posledné roky to bol úspešný žrebec Kam Gondor Whiz.

Určite k Petrovým srdcovkám patrí aj žrebec Bright Like a Diamond, ktorého prvé potomstvo sa javí ako extrémne vydarené.

Určite  veľkou motiváciou sú aj žriebätá po žrebcoch ako :

Inferno66, HF Mobster, Pale Face Dunnit, Dun It For Whizkey, Jojo.

Za úspech Peter určite považuje, že za tých 20 rokov si Kam kone našli svoje miesto vo westernovom športe, stabilnú partiu ľudí, ktorý tomu celému pomáhajú a v neposlednom rade sú to klienti, ktorí sú mu verní už niekoľko rokov.

Medzi jeho najväčšie jazdecké úspechy patria

 Účasť na  Svetových Jazdeckých Hrách v Achene 2006

S koňom Kam Gondor Whiz sa stal víťazom futurity 3- ročných koní v Čechách, v Poľsku a druhé miesto na futurity v Rakúsku

Je viacnásobný majster Slovenska v Reiningu

V NRHA má zarobené cez 20 tisíc dolárov