Vo finále súťaži krásy MISS RENETA v roku 2007 bola Nikol Mikulcová predstavená asi takto:

Vtedy ako sedemnásť ročná Nikol mala veľkú lásku, ktorú len tak neopustí. Povedala: „Som maniak do koní!“ Jazdím na koni už osem rokov, zúčastnila som sa niekoľkých jazdeckých súťaží, kde som aj vyhrala, alebo vlastne …. to môj kôň vyhral nie ja, priznala vtedy skromne vtedy študentka z Ružomberka, ktorá sa však súťaži krásy nezúčastnila po prvýkrát. To len na úvod.

Ja osobne som ju stretol v júni 2019 v Nestwille parku v Hniezdnom. Jej koník ma ihneď upútal svojou postavou a správaním. Typický plemenný žrebec plný sily a aj svojej predvádzacej schopnosti. Skromne som si ho chcel vyfotiť. Nasledovalo stretnutie na Mengusovskom rodeu v auguste 2019. Slovo dalo slovo a v októbri som navštívil túto dvojicu u nich doma – v Liptovskej Teplej. Celkovo fotenie prebehlo veľmi dobré, v krásnom prostredí a zároveň mi bol predstavený aj veľmi mladý koník plemena Paint Horse (určite veľká nádej) menom OAKLEY SHINING JOE.

Tohto roku pribudol do stajne aj ďalší koník plemena Shagya arab – ABIN.

Vždy túžila žiť v spojení s koňmi a čom svedčí aj jej doteraz známa činnosť so svojimi koňmi. Tak troška sa povenujem jej najlepšiemu a najznámejšiemu koňovi – GAZAL IX. NANDY – plemena Shagya arab – línia Gazal. Tento dnes už sedemnásť ročný žrebec prežil svoju mladosť v Uherskom Hradišti v Českej republike a v roku 2010 bol importovaný na Slovensko. Ihneď po príchode sa stal pre majiteľku plnohodnotným členom rodiny, čo sa prejavilo a prejavuje do dnes. V rokoch 2019 a 2020 bol vyhlásený za koňa roka v triede Arabský žrebec.

Toho roku sa výstavy zúčastnil aj Oakley Shining Joe a hneď to bolo druhé miesto v kategórií Westernové kone – Paint, čo je vynikajúci úspech na začiatok. Musíme mu držať palce aby to bolo stále a stále lepšie. Určite na to má.

 

NANDY sa westernovým rýchlostným disciplínam venuje skôr ako hobby, ale jeho výsledky ukazujú, že všetko čo má pre svoju majiteľku a zároveň aj trénerku urobiť, urobí maximálne dobré a s láskou. Jeho výsledky v týchto disciplínach v roku 2019 boli:

  • Barell Race                 Open               18,587             Hniezdne – Rodeo show
  • Barell Race                 Non Pro          18,940             Mengusovce – 8.kolo NBHA

A ako vraví majiteľka, aj keby jej kone nikdy nič nevyhrali, tak sú to najlepšie kone na svete. Zároveň suverénne najlepší parťáci, ktorí človeka podržia v každej situácií. A záverom dodáva, že praje každému milovníkovi koní aby si našiel takého koňa, ktorý mu bude rozumieť bez tvrdých slov a nátlaku.