S manželom sme sa spoznali cez sociálnu sieť, kde som dala fotku pre mňa veľmi dôležitého koňa – Ledy Flower Crown a napísal mi, že na tom koni jazdil pred 15 rokmi. Komunikácii o koňoch som sa nikdy nebránila, tak sme si vymenili pár správ, stali sa z nás kamaráti a nakoniec to prekvitlo do lásky.

Po troch rokoch sme sa zobrali a minulý rok sa nám narodila krásna dcérka Lara.
Paradoxne po narodení Larky som začala oveľa viac makať, trénovať, pretekať. Každý mi hovoril, že na jazdenie nebudem mať vôbec čas, že mám predať koňa, ale popri materskej stíham aj jazdiť, pracovať a dokonca som aj dokončila magisterské štúdium. Som názoru, že keď sa človeku chce, dá sa úplne všetko. Samozrejme by to nešlo bez pomoci od rodiny, ktorá mi pomáha s bybysittingom.

Obaja s Matúšom jazdíme od malička. Ja mám za sebou 5 titulov Majstra Slovenska, 2x som vyhrala Middle European Cup, niekoľko Vicemajstrov a titulov Šampióna roka. Za svoj najväčší úspech považujem čas 20,6 na Polebendingu s koňom Top Deck Julies Snow. Matúš bol Majstrom Slovenska 2018 a veľa krát Šampiónom roka. Úspechy zbiera tiež v Jazdnej polícii, kde vyhral mnoho medzinárodných súťaži a je najlepším jazdcom jazdnej polície na Slovensku. Kone sú tým čo nás spojilo a bude už navždy spájať, pretože sú našou každodennou súčasťou, naším životným štýlom.

Matúš jazdí lasárske disciplíny. Najobľúbenejšou je team roping. Tento rok sa však na koni Playmate Mover zúčastňoval disciplín Ranch Roping a California Ranch Roping. Hoci Playko tieto disciplíny jazdil úplne prvý rok a nikdy ich netrénoval, len na pretekoch, vyhrali niekoľko pretekov a umiestňovali sa na popredných priečkach a nakoniec sa stali:

Roping All Around Champion
Champion Ranch Roping
Champion California Ranch Roping
Z Majstrovstiev Slovenska si odniesli tituly I. Vicemajstra v California Ranch Ropingu a II. Vicemajstra v Ranch Ropingu.
Playko sa stal Koňom roka za lasárske disciplíny.

Ja pretekám v disciplíne Polebending a Barrel race. Tyčky sú mojou najobľúbenejšou disciplínou už roky. Aj tieto disciplíny Playmate jazdil len prvý rok a keďže som na jazdenie a trénovanie nemala kvôli tehotenstvu priestor, barrely si skúsil úplne prvý krát v marci tohto roku. Už o mesiac nato sme išli na prvé preteky, kde sa nenechal zahanbiť. Celú sezónu sa zlepšoval a čelil silnej konkurencii. Som naňho veľmi hrdá, že už vo svojej prvej sezóne dokázal získať ocenenia ako:

Speed All Around Champion
Champion Polebending
Reserve Champion Barrel race
Tiež sa stal Koňom roka za rýchlostné disciplíny.

S Matúšom sa veľmi rešpektujeme ako jazdci. Ja som veľký detailista, čo ma často brzdí na jednom mieste a Matúš ma vždy podporí, aby som sa viac uvoľnila a užívala si jazdu. Naopak, ja jeho často naprávam, čo by mohol robiť dôslednejšie, poctivejšie. Nie vždy je to ružové a stane sa, že po tréningu máme “tichú domácnosť”, lebo každý má svoju pravdu a každý jazdíme úplne iným štýlom a samozrejme sa snažíme presadiť ten svoj názor. Chvalabohu vždy sa potom na tom zasmejeme a snažíme sa zobrať si od toho druhého radu.

Do budúcna plánujeme pokračovať v tréningoch, ja sa budem snažiť byť ešte dôslednejšia a Matúš si bude pripravovať na laso nášho nového troj-ročného koňa Goldyho (Color Me Faster Gold). V jazdení je krásne to, ze človek nikdy nevie s čím ho kôň prekvapí. Už keď si myslí, že všetko zvládol a už nemá čo viac trénovať, príde problém, ktorý treba riešiť, opravovať, začínať od znova, skúšať, meniť techniku, systém, neustále si získavať konskú dôveru. Je to vzťah na ktorom treba neustále pracovať a prehlbovať ho. Vlastne niečo ako manželstvo hahahaha.